preloader

Wrangler® markası, çalışan, eğlenen ve cesur bireyselliği tanıyan insanların ruhuna hitap eden bir Amerikan simgesidir.

Kökleri 1904 yılı North Carolina’da Greensboro’ya kadar uzanan Wrangler, 1947'de kovboyların ve çiftlik işçilerinin zorlu ihtiyaçları için yaratılan ürünlerden doğdu. 

Denim 1950'lerde gençlik hareketinin üniforması olarak adapte edildiğinde, Wrangler gençlik tavrıyla eşanlamlı hale geldi. 

Öncü ruha sahip bir denim markası olan Wrangler, yenilikçi broken twill denimi icat etti. 

Son zamanlarda yaptığı inovasyonlar arasında kimyasal kullanımını azaltan ve su kullanımını neredeyse tamamen ortadan kaldıran sürdürülebilir bir boyama işlemi olan indigood bulunmaktadır.

Tarihçe

20 yaşındaki C.C. Hudson, Williamson County, Tennessee'deki Spring HIll Çiftliğinden ayrılır ve Kuzey Carolina, Greensboro'nun gelişmekte olan tekstil kasabasında şansının peşinde koşar. Günde 25 sente düğme dikerek bir fabrikada iş bulur.

20 yaşındaki C.C. Hudson, Williamson County, Tennessee'deki Spring HIll Çiftliğinden ayrılır ve Kuzey Carolina, Greensboro'nun gelişmekte olan tekstil kasabasında şansının peşinde koşar. Günde 25 sente düğme dikerek bir fabrikada iş bulur.

Hudson tulumlarının satışları hızla artmaktadır. Şirket daha büyük genel merkeze taşınır ve adını Blue Bell Overall Company olarak değiştirir.

Big Ben Manufacturing of Kentucky, Blue Bell'i satın alır. Birleştirilen şirketlerin adı Blue Bell olarak kalır; merkezi Greensboro’dadır.

Blue Bell, çekme payını % 1'in altına düşüren ve endüstri için yeni bir standart oluşturan % 100 Sanforize kumaş içeren Super Big Ben Tulum'u sunar.

Blue Bell, bir iş kıyafeti üreticisi olan Casey Jones Company'yi ve bununla birlikte Casey Jones'un nadiren kullanılan markası olan Wrangler'ın haklarını satın alır. 

Ünlü terzi Rodeo Ben tarafından tasarlanan Wrangler otantik western jean pantolon, Amerikalı tüketiciyle buluşur. Profesyonel rodeo kovboyları Jim Shoulders, Bill Linderman ve Freckles Brown, 13MWZ'yi giyip test eder ve dayanıklılık, kalite ve özgünlük açısından Wrangler adını onaylar.

Dünya Şampiyonu Kovboy Jim Shoulders, Wrangler'ın resmi destekleyicisi olarak imza atar. Beş tane All-Around, yedi tane Bull Riding ve dört tane Bareback Riding World Şampiyonluğu dahil olmak üzere toplam 16 dünya şampiyonluğu kazanmaya devam eder.

Blue Bell, Belçika'da bir fabrika açar ve Wrangler markası Avrupa'da başarıyla piyasaya sürülür.

Wrangler sanforlu 14 oz. Denim kullanmaya başlar. »Şimdiye kadar yapılmış en ağır denim" olur.

Wrangler jean ve gömlekleri, Pro Rodeo Cowboy Association tarafından resmi olarak onaylanan ilk ve hala tek western giyim markası haline geldi.

Wrangler markası, profesyonel sürücü Dale Earnhardt ve efsanevi mavi-sarı "Wrangler Jean Machine" nin ana sponsoru oldu.

Blue Bell, VF Corporation of Pennsylvania ile birleşerek VF'yi dünyanın en büyük iki jean üreticisinden biri haline getirdi.

Wrangler, ‘Pure Country’nin  kadrosu için kıyafet tedarik eder, country müzik dünyasının süper yıldızı Dusty Chandler rolünde olan  film yıldızı George Strait Wrangler jean giyer.

Wrangler, Greensboro şehir merkezindeki Kuzey Elm Caddesi'ndeki genel merkezine taşınır. Twenty X western jean tanıtımı yapılır.

Wrangler, ABD'de 1 numaralı pazar payı lideri olur; ABD'de her dört erkekten biri Wrangler jean giyiyordur.

Pro Rodeo Kovboylar Derneği'nin resmi jean'i olan 13MWZ, 50. yaş gününü kutluyor.

Wrangler ailesine iki yeni marka eklendi: RIGGS WORKWEAR® by Wrangler®, birinci sınıf iş kıyafetleri ve ciddi sporcular için Wrangler® ProGear ™ av kıyafeti. George Strait Cowboy Cut koleksiyonu da tanıtıldı.

Wrangler® Jeans Company, Dale Earnhardt, Jr. ve 8 numaralı yarış takımının resmi jean'i oldu. Yeni nesil Wrangler’a birkaç yeni koleksiyon daha eklendi: Aura from the Women of Wrangler, Genuine Wrangler ve Wrangler Jeans Co.

Wrangler®, kadın binicilerin ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip  Ultimate Riding Jean’i geliştirmek için American Quarter Horse Association ile ortaklık yapar.

Wrangler’ın ünlüsü James A., Rodeo'nun Babe Ruth'u olarak bilinen "Jim" Shoulders vefat eder. Vefatı, profesyonel spor tarihinin en uzun spor lisansı onayı alan markayla 58 yıllık bir ortaklığı sona erdirir.

Country Müzik süper yıldızı Jason Aldean, Western serisi Wrangler Retro®'un yüzü oldu.

Aralık 2013, WranglerNetwork.com doğdu. Web sitesinde canlı rodeo video görüntüleri, rodeo skorları ve istatistikleri ve her ay şarkı yazarı serileri de dahil olmak üzere country müzik videoları yer alıyor. Sizinle birlikte hareket etmek için tasarlanmış benzersiz bir pamuk karışımına sahip erkekler için Advanced Comfort jeanlerin tanıtımı yapıldı.

Wrangler Premium Performance Cool Vantage ™, yaz aylarında mağaza raflarına damgasını vuruyor. Bu Jean, performans, rahatlık ve dayanıklılık için özel teknolojik yenilikleri bir araya getiriyor.